مهدی عیسی زاده‌ رئیس و ولی اسماعیلی نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس از نمایشگاه دستاوردهای شستا بازدید کردند.

مهدی عیسی زاده‌ رئیس و ولی اسماعیلی نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس از نمایشگاه دستاوردهای شستا بازدید کردند.

به گزارش شستا؛ صبح امروز نمایشگاه دستاوردهای شستا میزبان دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود. مهدی عیسی‌زاده رئیس و ولی اسماعیلی نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در این بازدید که با حضور محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا انجام شد، از نزدیک در جریان آخرین دستاورد‌های شستا در حوزه‌های مختلف قرار گرفتند.

ولی اسماعیلی در حاشیه این بازدید با اشاره تولید برخی محصولات توسط شرکت‌های تابعه نظیر پارچه ایربک خودرو برای اولین بار گفت: خوشبختانه شستا گام‌های مهمی در راستای اجرای فرامین رهبری مبنی بر تقویت تولید ملی و نگاه به درون برداشته و ما در مجلس شورای اسلامی از این تلاش‌ها حمایت می‌کنیم.

نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه در خصوص عرضه اولیه موفق سهام شستا در بورس گفت: در این بازدید گزارش کاملی در خصوص فرآیند طی شده به منظور عرضه سهام شستا در بورس ارائه شد. ما هم در مجلس شورای اسلامی این آمادگی را داریم که موانع و خلاءهای قانونی در مسیر حرکت نقدینگی از طریق بورس به سمت تولید ملی مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری را بر طرف کنیم.

اسماعیلی در ادامه در مورد اقدامات شستا در حوزه ساماندهی شرکت‌های تابعه گفت: یکی از مهم‌ترین بحث‌های امروز ورود مدیران شستا به موضوع واگذاری یا انحلال و ساماندهی شرکت‌ها بود. تا پیش از این دغدغه بسیاری مسئولین این بود که در برابر تعیین تکلیف برخی از شرکت‌های زیان‌ده در مجموعه‌هایی نظیر شستا مقاومت‌هایی می شد. امروز گزارش خوبی در این خصوص ارائه شد. همچنین در مورد شرکت‌هایی که در آستانه ورود به بازار بورس هستند نیز گزارش جامعی ارائه شد.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به عملکرد شستا در پرداخت‌های مالی به سازمان تامین اجتماعی گفت: فلسفه ایجاد شستا سرمایه‌گذاری و تامین اعتبار برای مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی بوده است که سودآوری ۱۸هزار میلیاردی در سال مالی اخیر یک اتفاق خوب محسوب می‌شود. ما هم در مجلس شورای اسلامی آماده حمایت قانونی از این روند هستیم و امیدواریم که در نتیجه استمرار این رویکرد علاوه بر بهره‌مندی سهام‌داران، مستمری‌بگیران نیز از برکات تلاش‌های انجام شده بهره‌مند شوند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان از آمادگی مجلس برای حمایت از اقدامات مثبت شستا در راستای جهش تولید، افزایش صادرات، ساماندهی شرکت‌ها و… خبر داد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط