پتروشیمی شیمی بافت از شرکت های تابعه شستا در مجمع عادی سالیانه خود مبلغ 6250 ریال سود برای هر سهم این شرکت را تقسیم کرد .

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی شیمی بافت، مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت، روز شنبه سی و یکم خردادماه 1399 در محل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشيمي برگزار و گزارش هیات مدیره این شرکت به همراه صورت‌های مالی حسابرسی شده در اختیار سهامداران قرار گرفت.

بر اساس این گزارش شیمی‌بافت در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه 98 با رشد 89 درصدی سود خالص نسبت به مدت مشابه سال قبل به مبلغ 1،568،956 میلیون ریال دست یافت. جمع درآمدهای عملیاتی شرکت نسبت به سال گذشته 68 درصد افزایش یافته است.

به گفته سید محسن شمس مدیرعامل پتروشیمی شیمی بافت، این شرکت در سال گذشته 80 درصد محصولات خود را در بازارهای داخلی و 20 درصد نیز در بازارهای صادراتی به فروش رسانده است.

وی افزود: ادغام دو شرکت شیمی بافت و شیمی تکس آریا، تحقق 100درصدی بودجه تولید محصولات MTBE و رافینت2 و همچنین تحقق 115 درصدی محصول MEK به نسبت بودجه تولید و رشد 31 درصدی آن نسبت به سال قبل که سبب شد از روند واردات این محصول به کشور در جهت حمایت از تولید داخلی جلوگیری شود، از موفقیت های سال 98 این شرکت در زمینه تولید محصولات بوده است.

مدیرعامل پتروشیمی شیمی بافت ادامه داد: همچنین اجرای کامل و موفق طرح طبقه بندی مشاغل، انجام مطالعاتHAZOP در سایت1 این شرکت، افزایش تعداد مشتریان عمده، عرضه و فروش 83 درصد از حاصل درآمد صادرات سال 98 به سامانه نیما در صرافی های بانکی، تمدید 5 گواهینامه سیستم های مدیریت ، دریافت لوح تقدیر از معاون محترم وزیر نفت در پتروشیمی بدلیل دستیابی به رکورد تولید MEK و راه اندازی سامانه های الکترونیکی جدید در جهت بالابردن راندمان و بهره وری از دیگر دستاوردهای شرکت شیمی بافت در سال 98 می باشد.

مهندس شمس اضافه کرد: همچنین در مورد برنامه‌های آتی سال جاری برای کنترل و بهبود شرایط شیمی‌بافت می توان، به انجام دوره تعمیرات (اورهال) مخازن ذخیره خوراک و محصولات و نیز نصب و اجرای سیستم اعلام و اطفاء حریق مخازن در آبان ماه و برنامه ریزی جهت عرضه سهام شرکت در بازار سرمایه اشاره نمود.

شایان ذکراست دکتر علی علامه‌راد مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی در پایان این نشست ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های مدیران و کارکنان شرکت شیمی بافت در سال٩٨، دستاورد‌های این شرکت در این سال را ستودنی دانست.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط