جلسه هماهنگی تیم فرماندهی حادثه سایت 1پتروشیمی شیمی بافت(از شرکت های تابعه شستا) با حضور دکتر سید مجید جدی مشاور مدیریت بحران فرمانده ارشد منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی شیمی بافت در ابتدای این جلسه که با حضور تیمICT در محل سایت 1 برگزار شد، مهندس بابایی مدیر مجتمع و فرمانده حادثه گزارشی از فعالیتهای انجام شده در این حوزه ارائه نمود و گفت: تکمیل نمودن تیم های فرماندهی حادثه، تهیه و نوشتن چندین طرح پیش از حادثه (PIP)، انجام تمرین دورمیزی براساس سناریوی نوشته شده و انتخاب شرکت مشاور از مهمترین اقدامات انجام شده طی این مدت می باشد.

مدیر مجتمع پتروشیمی شیمی بافت افزود: آغاز اقدامات اولیه جهت تهیه و تنظیم تفاهم نامه ای ما بین شرکت های همجوار (غدیر و فن آوران) که همه از شرکت های تابعه هلدینگ تاپیکو بوده برای کمک رسانی در شرایط اضطراری به یکدیگر از دیگر فعالیت های مهم انجام شده این شرکت می باشد.

در ادامه دکترجدی مشاور مدیریت بحران فرمانده ارشد منطقه ویژه پتروشیمی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در پتروشیمی شیمی بافت اظهار داشت: از نقاط قوت مجموعه شیمی بافت این است که لایه های مختلف این شرکت با موضوع فرماندهی حادثه ارتباط خوبی برقرار نموده اند.

وی تصریح کرد: موضوع حادثه دیگر معطوف به دایره HSE شرکت ها نمی باشد و همه قسمت ها در این مسئله درگیر هستند.

سید مجید جدی در ادامه با اشاره به نقش مهم PIP در حوادث تأکید کرد: نگارش طرح های پیش از حادثه می تواند حتی از بروز حوادث جلوگیری کند زیرا در مواقع نوشتن این طرح ها می توان به نکاتی دست پیدا کرد و از اتفاقات پیشگیری کرد؛ لذا این طرح ها باید تا جایی که امکان دارد به واقعیت های اقدامی نزدیک باشد.

این مشاور مدیریت بحران در پایان سخنان خود این سؤال را که «چگونه می توانیم تصورات ذهنی بوجود آمده از این طرح ها را به اقدام و عمل نزدیک تر کنیم تا به اطمینان برسیم؟» بیان کرد و چند تن از اعضای جلسه در این موضوع نظرات خود را بیان نمودند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط