دومین رزمایش سراسری آمادگی در شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی روز دوشنبه 20 اسفند 97 با مشارکت پتروشیمی شیمی بافت و دیگر شرکتهای منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی شیمی بافت، براساس برنامه ریزی و طراحی قبلی سناریوی رزمایش سراسری سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ، مانوری تحت عنوان نشت گاز کلر از سمت پتروشیمی اروند به اجراء درآمد که با توجه به شبیه سازی حادثه توسط نرم افزار، شرکت شیمی بافت نیز در معرض این نشتی قرار گرفته شد.

اصغر امیری رئیس HSE شرکت شیمی بافت طی گفتگویی با ما اقدامات صورت گرفته در این مانور را تشریح کرد و گفت: پس از اعلام از سوی مدیریت بحران منطقه ،برابر سناریوی از قبل طراحی شده اقدام به اجرای مانور نموده و پرسنل ساختمانهای اداری، باسکول، حراست و ایستگاه تخلیه و بارگیری با کمک پرسنل HSE  از ساختمانهای مذکور خارج نموده و به سمت محل تجمع ایمن واقع در ضلع جنوب غربی کارخانه در مجاورت ساختمان یوتیلیتی هدایت نمودند .

وی ادامه داد: همزمان با تخلیه اضطراری پرسنل، آماربرداری از کلیه نفرات ساختمانهای مذکور جهت حصول اطمینان از تخلیه کامل آنان صورت گرفته و از تردد خودروها در محدوده تحت تأثیر نشتی جلوگیری کرده و رانندگان خودروهای تانکر به محدوده امن هدایت شدند.

امیری اضافه کرد: قطع برق پمپ ها و تجهیزات برقی مستقر در محدوده نشتی، شیلترینگ ساختمان آزمایشگاه مرکزی و بستن درب ها و پنجره ها و از سرویس خارج نمودن کلیه تجهیزات تهویه و وسایل برقی و نیز استفاده از دستگاه تنفسی توسط پرسنل واحد HSE جهت تردد در محیط کارخانه و کنترل شرایط از اقدامات صورت گرفته دراین رزمایش بود.

گفتنی است، دومین مانور سراسری مقابله با شرایط اضطراری در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، با حضور سردار روحانی جانشین قرارگاه شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور و سعید فیوضی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خوزستان برگزار شد؛ دراین مانور که بنا به درخواستی که توسط سازمان پدافند شده بود جهت مقابله با نشت مواد شیمیایی انجام گرفت، به‌ صورت فرضی سه مجتمع که دارای مواد خطرناک‌تری نسبت به سایر شرکت‌ها داشتند، به‌صورت همزمان و در بدترین شرایط ممکن، دچار نشت و حادثه می‌شدند.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط