به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی ، ارزیابی عملکرد شش ماهه نخست سال 97 شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی و شرکتهای تابعه آن نشان میدهد این هلدینگ در این مدت موفق شد بیش از 110 میلیارد تومان سود خالص کسب نماید که کسب این میزان سود نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد بیش از 100 برابری برخوردار بوده است.
براساس این گزارش، بهبود سودآوری شرکتهای تابعه ناشی از رشد درآمد ها ، مدیریت هزینه ها و شایسته سالاری از دلایل اصلی افزایش سود این شرکت در نیمه نخست سال 97 بوده است . با توجه به افزایش بازدهی سرمایه در این شرکت متوسط قیمت سهام شرکت سرمایهگذاری پتروشیمی در بازار سرمایه از 1345 ریال در مهر سال قبل به 2.132 ریال در شهریور ماه 97 افزایش داشته که با رشد 59 % همراه بوده است که این افزایش بدلیل رشد میزان درآمدهای عملیاتی نسبت به دوره پیشین می باشد.
شایان ذکر است شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی چندین شرکت تولیدی ، خدماتی و سرمایه گذاری در زیرمجموعه خود دارد که تعدادی از این شرکتها هم از سودآوری مناسبی برخوردار بوده اند. در خصوص میزان تولید، مقدار تولید شرکتهای این هلدینگ در مجموع در شش ماهه اول 97 برابر با حدود 83 هزار تن بوده که 89 % برنامه تولید را محقق نموده است. از این میزان تولید ، 80 هزار تن انواع محصولات پتروشیمی بفروش رفته است.
فعالان بازار سرمایه و سرمایه گذاران با توجه به روند رو به رشد تولید و سودآوری شرکتهای زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی ، پیش بینی می کنند در ماههای پایان سال رشد ارزش سهام این شرکت و شرکتهای بورسی زیر مجموعه آن ، تداوم یابد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط