رئیس واحد خدمات فنی پتروشیمی شیمی بافت از آغاز عملیات تعمیرات اساسی (اورهال) مجتمع این شرکت از روز شنبه 8 اردیبهشت ماه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی شیمی بافت، مهندس رضا متقی با بیان این‌ مطلب گفت: واحد های شماره یک و دو این مجتمع مطابق با برنامه زمانبندی به مدت 10 روز از 8 اردیبهشت ماه وارد مرحله تعمیرات اساسی شده است.

به گفته وی در طول این عملیات، تعمیرات جزئی و نیز تمیز کردن کلیه تجهیزات و قطعات انجام شده و همچنین انواع تجهیزات و دستگاه های ثابت و دوار اعم از برج، مبدل حرارتی، پمپ، کمپرسور، موتور و … مورد بازرسی و تعمیرات قرار می گیرد.

رئیس واحد خدمات فنی پتروشیمی شیمی بافت با بیان اینکه فاصله زمانی بین دو عملیات اورهال یا تعمیرات اساسی بسته به کیفیت و کمیت سیستم های ایمنی و نیز سیستم های تشخیص عیوب تعیین می شود، اعلام کرد: تعمیرات اساسی در پتروشیمی شیمی بافت معمولا هر سال یک بار انجام می شود.

مهندس متقی ادامه داد: بازرسی، شستشو، سند بلاست و چسب کاری تیوب شیت مبدل ، بازرسی از راکتور ، سند بلاست تیوب شیت و چسب کاری و تعویض کاتالیست آن، نصب ایستگاه گاز جدید ورودی کارخانه، بازرسی تعدادی از مخازن و خطوط واحدهای 1 و 2 و همچنین تعمیر و یا تعویض تعدادی از ولوهای دستی و کنترل ولوهای واحدهای 1 و 2 از مهمترین کارهایی است که در این دوره از تعمیرات اساسی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به این مطلب که به دلیل پیچیدگی دستگاه‌های صنعتی و نیز برای جلوگیری از خطرات احتمالی، اورهال را معمولا افراد متخصص و باتجربه در زمینه های مکانیک، الکتریک، الکترونیک و صنایع انجام می‌دهند، افزود: این دوره تعمیرات اساسی به همت و تلاش شبانه روزی پرسنل واحدهای خدمات فنی(نظارت)، تعمیرات، بهره برداری و HSE کارخانه و با رعایت کامل مسائل ایمنی و درکمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

لازم به توضیح است، در عملیات اورهال (تعمیرات اساسی یا بازسازی)، تعمیرات جزئی و نیز تمیزکردن همه تجهیزات و قطعات به دلیل جرم گرفتگی بر روی آنها که موجب کاهش راندمان دستگاه ها و فرسودگی زودتر از موعد این تجهیزات می شود انجام می پذیرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط